Přestáváte kouřit, připravte si pevné nervy

Statistiky uvádí, že každý den se na světě rozhodne přestat s kouřením na patnáct miliónů lidí. Jen málo z nich to vydrží a souboj se závislostí skutečně vyhrají. Být dokonale psychicky připraven je polovina úspěchu. Odvyknout si od závislosti je nejlepší během doby, kdy nejste vystaveni toliko stresu a nezahodíte vše jen kvůli jednomu zaváhání.

První krok, který udělejte na cestě k odvykání od kouření je mentální příprava. Být psychicky v pohodě a připraven na možné následky během odvykání je polovinou úspěchu. Být si jistý důvody proč přestáváte kouřit a hlavně jistota, že to sami chcete je další výhodou pro vás. Nejhorší je podřídit se nátlaku okolí, která vás přesvědčuje o tom, abyste přestali kouřit. V takovém případě snaha končí neúspěchem, protože to necítíte tak vy. Dalším bodem úspěšné přeměny je pozitivní myšlení a přístup k odvykání.2 Snažte se nemyslet na ty hrozné následky, které vám závislost přinese. Na to nutkání zapálit si cigaretu. Myslete na to, co vám to dá, až skutečně přestanete kouřit. Zlepší se vám zdraví, přestanete sedět nebo budete mít víc peněz, díky tomu kolik ušetříte na krabičkách cigaret. Průměrný kuřák ročně utratí za cigarety kolem 15 tisíc korun. To už je slušná dovolená v luxusní destinaci u moře. Během odvykání se věnujte jen sobě a dopřávejte si radosti, na které nemáte normálně čas. Naladíte se tak na pozitivní vlnu a vše bude rázem jednodušší. Vyhněte se odvykání, pokud čekáte, že v následujících týdnech budete pod náporem a tlakem z práce či z rodiny. Taková snaha je předem odsouzena k záhubě.

Vyhýbejte se kuřákům a místům kde se kouří. V mozku odvykajícího kuřáka se odehrává zajímavé činnosti, které jsou zesíleny, pokud narazí na zmínky o cigaretě. V tu chvíli se touha ještě více znásobí a odolat kouření je těžší.

Buďte realističtí a ohleduplní sami k sobě. Pokud je to poprvé co přestáváte kouřit, nebojte se zaváhání a rozhodně to ihned nevzdávejte. Je to boj na dlouhou trať, tak si ji snažte co nejvíce zpříjemnit, jedině tak dosáhnete svého cíle.