Psací pera aneb milionový podpis

Nedávno jsme tu měli článek o luxusních hodinkách za luxusní ceny a obrazech téměř za hubičku. Dnes se podíváme na psací potřeby, které stojí tolik, že bychom za ně mohli koupit honosné sídlo u moře. Podpis takovým to perem, stojí doslova jmění.

3.

La Modernista Diamonds – Caran D´Ache, tak se jmenuje pero, které je celkově třetím nejdražším na světě. V roce 1999 bylo vyrobeno firmou Caran D´Ache jako pocta jednomu z nejvýznamnějších architektů naší doby Antonia Gaudího.3 Až do roku 2001 si drželo první příčku v nejdražší cenovce na světě a přesto, že tento titul už nějaký pátek nevlastní, stále se může pochlubit 5072 diamanty Wessetlton, 96 rubíny a trochem toho zlata. Celá výroba zabrala celkem půl roku a vytvořil je mistr klenotnického oboru Robert Perron.

2.

Mystery Masterpiece je pero, které si sice svojí cenou zaslouží až druhou příčku, přesto se jedná o unikátní psací pero, které má co říct.2 Extravagantní design a cena 730 000 dolarů z tohoto pera dělají jedinečný kousek, který nesmí chybět v žádné domácnosti multimilionáře. Celkem se prodávají tři jedinečné edice a každá z nich je posázena buď smaragdy, rubíny nebo safíry. To že se jedná o kvalitu, hovoří jen samotní výrobci, kteří se pro tuto kolaboraci rozhodli. Nemohl to být nikdo jiný, než světově známá výrobci Montblanc a Vac Cleef & Arpels. A nakolik si ceníte vy tento designový kousek?

1.

Nejprestižnější a nejdražší pero na světě, se nazývá, Aurora Diamante Fountain Pen. Jeho cena je stanovena na 1 470 600 dolarů. Problém v koupi pera je ten, že se prodává jen jednou za rok a přesto, že se jedná o ohromnou sumu za jedno jediné pero, čekatelů na tento skvost je hned několik. No a co, že to vlastně za takový balík dostanete?1 Pero je osázeno diamanty s 30 karáty De Beers na platinovém těle. Jedná se jediné pero s takovým počtem karátů a rovněž je to i jediné pero s cenovkou nad milion dolarů.