Rozepnutá nebo třeba s kapucí? – přehled pánských mikin

Mikina – všichni ji máme a všem se nám v ní skvěle chodí. Jde o nepostradatelný kousek každého šatníků a pravděpodobně nejvšestrannější a nejrozmanitější část oblečení vůbec. Není tedy divu, že mikinu dle průzkumů nosíme všichni úplně nejraději.

Mikina jako taková má ač krátkou, tak poměrně zajímavou historii. Původně totiž šlo o praktickou záležitost, kdy měl tento kus oblečení zkrátka a jenom chránit dělníky před chladem. Později se mikina stala součástí tréninkového oblečení sportovců, a to díky pohodlí, které svému nositeli dopřávala. Sportovní odvětví mikinu později posunulo o kousek dál a přibyla k ní kapuce, které sportovce měla chránit na tréninkovém hřišti před chladem, větrem i deštěm. V tuto dobu se stala také velice populární mezi mladými studenty. Další fáze pro mikinu už měla bohužel negativní podtón, protože výhod kapuce začali využívat členové kriminálních gangů, kterým kapuce zajišťovala míru anonymity. Mikinu pak naštěstí zachránil Rocky Balboa, který šedou klasiku s kapucí a klokánkovou kapsou, jak ji všichni známe i dnes, nosíval při trénování takřka pořád.

Dnes už je temné období mikin s kapucí naštěstí úplně zapomenuto a jak již bylo zmíněno, mikina je tím úplně nejoblíbenějším kusem oblečení po celém světě.  S oblíbeností a poptávkou se zvýšila i nabídka a škála dostupných střihů, stylů i barev.

Mezi ty dnes nejprodávanější patří mikiny s kapucí a klokánkou, kapucí a zapínáním nebo bez kapuce. Nelze tvrdit, že najdete mikinu vhodnou pro všechny příležitosti, protože na obchodní jednání byste si ji zkrátka brát neměli, ale i tak si z pestré škály dostupných modelů pánských mikin na bolf.cz určitě vyberete.

Kapuce dnes má spíš charakter módního doplňku, ale pokud přece jenom hledáte nějakou, která vás na sportovišti nezradí, a budete se v ní navíc cítit pohodlně, nechte se inspirovat třeba Rockym. Šedá se šňůrkami a gumou v pase je stejně naprostou atletickou klasikou. A že kapsa typu klokánka není zrovna nepraktičtějším řešením pro sport? Při sportu se má sportovat a ne chatovat, takže na telefon pro vlastní dobro raději zapomeňte. Nejste samozřejmě omezeni jen na šedou barvu, tuto mikinovou klasiku na Bolf.cz pořídíte ve snad kterékoliv barvě.

Mikinu volí spousta lidí jako pracovní oděv tam, kde není vyžadován striktní dresscode a tam, kde se lidé při práci chtějí cítit pohodlně. Pokud pracujete manuálně, raději volte obyčejnou mikinu bez kapuce, které svým střihem bude připomínat spíše rolák, ale s tím rozdílem, že vám zaručí větší tepelný komfort.

Pro stylové fajnšmekry dnes trh nabízí mikiny s propínáním, prodlouženým nebo Slim střihem, knoflíky, kapsami a jinými stylovými vychytávkami. Co se týče barevných kombinací, i zde máte ruku poměrně volnou. Mikiny s příčnými barevnými pásy, atletickými nebo fotografickými potisky, kapsami anebo límečky? Z toho všeho dnes můžete vybírat. Například jednobarevná propínací mikina s kapucí bude skvěle ladit k jakýmkoliv džínám. Nechte ji rozepnutou, oblečte pod ni jednobarevné bílé triko Slim střihu, nazujte bílé tenisky a v chladnějším období se vyzbrojte parkou a máte dokonalou kombinaci, která vás nikdy nezradí.

Odvážnější pánové mohou dokonce obléct užší variantu jednobarevné mikiny bez potisku, propínání a kapuce k formálním kalhotám nebo chinos, přehodit ji dlouhým kabátem a vyrazit na rande.

Představivosti se zkrátka meze nekladou a byla by škoda nevyužít široké nabídky tohoto všestranného a univerzálního kusu oblečení. Vždyť mikiny máme všichni úplně nejradši!