Sex s ex je silné pokušení

Všechny vztahy, kterými si během života projdeme, nás značně ovlivňují. Ať už se bývalým partnerem či partnerkou vycházíte v dobrém či zlém, tak budete vždy ovlivnění minulým vztahem a nikdy jej nedostanete z hlavy, ikdyž si můžete říkat pravý opak.

Ať už se zeptáte kohokoliv, tak vám řekne, že sex s ex je špatnou myšlenkou a vede jen k dalším problémům. Na druhou stranu se však 90% lidi přizná k tomu, že sex bývalými partnery alespoň jednou aplikovaly.  Obzvláště mezi dospívajícími a mladými lidmi je sex s bývalou či bývalým na denním pořádku. Nemluvě o tom, že mnohdy je sex s ex praktikován v době, kdy mají oba dva účastníci již nové vztahy.

Příčiny toho proč k tomu dochází, je hned několik. Za prvé za to může často alkohol, který nám posunuje zábrany a dělá nás více ovlivnitelné. Za druhé je v tom internet. Většina sexu s ex vzniká pomocí flirtování na internetu, ať už na sociální síti, emailu či chatu.

relationship-breakup

Pokud si však myslíte, že dochází ke šťastným koncům takového románku s ex, jste na omylu. Většinou to totiž skončí fiaskem a absolutním ukončením předchozího vztahu. Dalo by se říct, že je to taková sladká tečka za něčím co končí a zároveň vám pomůže otevřít nové dveře.

Kromě toho předchozí vztahy značně ovlivňují ty budoucí. Máte li za sebou několik podařených vztahů, které s odstupem času vnímáte jako pozitivní zkušenost, tak stejným metrem budete posuzovat a přistupovat i vztahy budoucí. To samé platí v opačném případě, kdy negativní zkušenost střídala další negativní zkušenost.

Na závěr máme pro vás tip. V případě, že plánujete setkání s ex, vyjděte si raději do baru na místo večeře. Pro vašeho současného partnera to bude méně vnímáno jako romantické rande a nemusíte se tedy bát, že byste si zažili velké žárlivé scény.