Skarifikaci jizva jako ozdoba

Dříve bylo nepředstavitelné, aby normální člověk měl tetování. To bylo především výsadou vězňů a pochybných existencí po celém světě. Z okrajového formátu je dnes světový trend a tetování má dnes každý druhý. Pokud však máte potřebu i nadále být něčím originálním a zajímavým, zkuste třeba skarifikaci.

Tento způsob zvěčnění krásy se totiž jen těžko stane módním trendem. Musíte mu odevzdat totiž mnohem víc než pár tisíc korun. Tohle zkrášlení totiž příšerně bolí a to nemluvíme ani o otázkách v okolí, které vás budou zatracovat za to, že jste si nechal zničit tělo.

Celá procedura totiž spočívá ve vytváření jizev různými technikami po těle. Kromě vyřezávání a vypalováním podobně jako u dobytka, dochází i k leptání za pomocí chemikálií, které připomínají leptání pájkou.skarifikace-7

První úroveň je již zmíněný branding tedy vypalování za pomocí ohně do kůže, stejné jako u dobytka. Plech se vytvaruje do požadovaného ornamentu a při teplotě kolem 800 stupňů se přiloží na kůži. Následná léčebná procedura rozšíří jizvu až na půl centimetru na každé straně a vás ornament se tak zvěční na věky. Výhoda spočívá i v tom, že nemusíte vytrhávat strupy, tkáň se totiž během tvorby spálí.

Pokud toužíte po detailnějším zpracování, budete muset sáhnout po chirurgickém železe. Máte na výběr ze dvou možností, jak si něco vyřezat do kůže.  První možností je prořezávání linek, kdy během hojení musíte vytrhávat strupy, aby tak výsledek získal dojem plastičnosti. Čím hlubší je řez tím je rána otevřenější.

Druhou možností je pak vyřezávání celých ploch. Za pomoci skalpelu se načrtne obrys vzoru a následně se kůže stáhne. Následně tělo započne léčebný proces, kdy vytvoří novou kůži a vytrhávat strupy tak není potřeba.

V obou případech je však obtížné odhadnout jak bude léčení probíhat a jak bude vypadat výsledný efekt. Každý totiž na vytváření jizev reaguje jinak. Jednomu může vzniknout pouze světlejší kůže na těle a u jiného může jizva velmi vystupovat.

Průměrná cena za toto zkrášlení se pohybuje od 666 korun do 5 000 korun, ale vše je na individuálním zvážení. Tak kdy půjdete do této exkluzivní kosmetické procedury?