Stínící sítě Amstor vytváří soukromí

Každý se snaží vytvořit si soukromí na zahradě, na terase či balkóně jiným způsobem. Nejčastěji jsou vidět různé textilní zábrany, rákosové rohože a jiné materiály. Nejdokonalejší je ovšem zelená stínící tkanina, která se hojně používá k zastínění tenisových či volejbalových kurtů. Její výhodou je snadné a rychlé upevnění na pletivový plot. Vedle tohoto využití se stínící sítě uplatňují i k zastínění zahradních pergol, přístřešků či teras.

Vhodné jsou i při potřebě zastínit rostliny na zahradě, k přistínění skleníků nebo dětských pískovišť. Stínící sítě jsou také čím dál častěji používány jako bezpečnostní zástěny při stavebních pracích, k zastínění lešení a k ochraně chodců před prachem nebo padající omítkou. Velice užitečné jsou stínící sítě také v zemědělství, kde se používají jako ochranné sítě na polích, v sadech, zahradách či na vinicích, které chrání plodiny před nálety ptactva.

Rozměry a další vlastnosti

Hlavní a rozhodujícím kritériem stínících sítí Amstor je výška. Na výběr je výška 100, 120, 150, 160, 180 a 200 centimetrů. Konkurence obvykle nabízí gramáž stínící tkaniny 90 g/m2, zatímco společnost Amstor prodává stínící tkaninu o gramáži 180 g/m2. Účinnost zastínění je tak až 90%. Velkou výhodou je zelená barva, která přirozeně splývá s okolní vegetací. K usnadnění a urychlení připevňování tkaniny na pletivový či jiný plot slouží oka, kterými jsou opatřeny spodní i horní okraje sítě. Oka slouží k provlékání lanka nebo vázacího drátu a jsou od sebe vzdálena pouhých 5cm. Výrobce doporučuje připevňovat stínící síť k plotu vázacím drátem nebo spojovacími sponami Rocafix.

Využití stínící tkaniny

Na klasické pletivo, ale i na plotové panely či jiná oplocení jsou stíníci sítě ideálním řešením, jak vytvořit soukromí nebo zastínit rostliny, skleníky nebo cokoliv jiného. Patrně nejčastěji se využívá k zastínění tenisových kurtů, jelikož prudké slunce velice komplikuje hráčům orientaci při hře. Předností stínící tkaniny Amstor je neprůhlednost, vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům a dlouhá životnost. Oproti konkurenčním výrobkům je stínící tkanina Amstor levnější. Díky pevnosti a malým vzdálenostem jednotlivých ok sloužících k upevnění sítě pomocí vázacího drátu, odolávají stínící sítě na plotech i prudkým poryvům větru.