Tepelné čerpadlo vzduch voda

Chcete-li topit levně, čistě a šetrně k životnímu prostředí, pořiďte si tepelné čerpadlo. Je to ideální forma vytápění a ohřevu vody v rodinném domě. Nenechte se odradit vyšší pořizovací cenou, jelikož z dlouhodobého hlediska je to naprosto mylný argument.

Výrazné úspory pocítíte již po pouhých pěti letech používání a v následujícím období již budete jen šetřit. Svědčí o tom prokazatelné propočty, dle kterých instalace tepelného čerpadla je sice cca o 130 tisíc Kč dražší než u plynového kotle, ovšem ročně lze s tepelným čerpadlem ušetřit 25 tisíc Kč. To znamená, že za 15 let uspoříte téměř 400 tisíc Kč, nehledě na to, že ceny energií se mohou i nadále zvyšovat. Pak by vaše úspory byly ještě vyšší a doba návratnosti kratší.

Jak tepelné čerpadlo funguje?

504Nejčastější variantou je venkovní instalace například na stěnu domu. Platí to pro nejběžnější typ, kterým je tepelné čerpadlo vzduch voda. Je určeno pro vytápění a ohřev vody, má velice tichý chod a je to optimální zdroj tepla pro rodinný dům. Princip jeho fungování lze připodobnit ke klimatizační jednotce či k lednici, pochopitelně s opačným efektem. Tepelné čerpadlo vzduch voda čerpá teplo z okolního vzduchu, což je nejlevnější a nejstálejší zdroj. Čerpadlo pak ohřívá vzduch nebo vodu v domě. Konkrétně to probíhá tak, že kompresor zabudovaný v čerpadle stlačuje chladící médium, které následně vpustí do kondenzátoru. Ten poté předává teplo do výparníku. Tento proces se neustále opakuje v pravidelných cyklech, což je princip fungování tepelného čerpadla vzduch voda. Vybrat si můžete mezi nízkoteplotními a vysokoteplotními tepelnými čerpadly, která se od sebe liší pouze účinností a intenzitou.

Proč si pořídit tepelné čerpadlo?

Hlavními přednostmi tepelného čerpadla vzduch voda je úspora nákladů na energie, čisté prostředí a prakticky nulová údržba. Jedná se o vysoce efektivní zdroj tepla, jelikož čerpá teplo ze vzduchu kolem domu, kterého bude vždy dostatek a zadarmo. Čerpadlo si vzduch vlastně zdarma vypůjčí a vrátí jej zpět prostřednictvím tepelné ztráty vytápěného objektu. Zaplatíte jedině za elektrickou energii potřebnou k provozu tepelného čerpadla, což je zanedbatelná částka. Prvotřídní kvalitou se vyznačují tepelná čerpadla vyráběná společností PZP HEATING. Pracují spolehlivě a velice efektivně do teploty okolního vzduch až -25 °C, při teplotě topného média 40/35 °C.