Umíte si vybrat správné těhotenské oblečení?

Očekáváte narození prvního potomka a nejste si úplně jistá, jaké těhotenské oblečení bude pro toto období nejen ideální, ale i pohodlné? Neznamená to, že po celou dobu těhotenství musíte chodit v neforemných šatech, které by mohly připomínat „pytel“.

Současný trh nabízí celou řadu trendy i elegantních kousků. Mohou to být těhotenské šaty nebo legíny, těhotenské kalhoty a sukně, které skvěle doplní topy, tuniky a halenky. Přinášíme vám několik rad.

Základ tvoří kvalitní těhotenské prádlo

Vybrat svrchní oblečení nebývá zase tak obtížné. Některé nastávající maminky však zapomínají, že základem pro správné a pohodlné oblečení často bývá spodní prádlo. Důležitou roli hraje podprsenka, která by měla být pevná a měla by poskytovat oporu pro ňadra, která se v průběhu těhotenství zvětšují.

Volte těhotenské oblečení praktické

Vzhled a pohodlí jsou samozřejmě důležité, ale neméně důležité je i hledisko praktické. Ne moc vhodné jsou například overaly, neboť těhotné potřebují častěji na toaletu. Základ šatníku by měly tvořit těhotenské sukně a kalhoty, které lze doplnit volnějším topem halenkou či tričkem. Na Happymum.cz si jistě vyberete.

Výběr těhotenských kalhot

Při výběru těhotenských kalhot mějte na paměti několik důležitých věcí:

Těhotenské sukně

Tento kousek šatníku uvítáte především ke konci těhotenství, neboť neobepíná nohy, tak jako nohavice u kalhot. To je ideální v případě, že vám nohy začínají otékat. Sukně mají, v oblasti bříška, elastický pás a stejně jako kalhoty je lze doplnit volnějším topem tričkem či halenkou.