Vodovodní baterie není jen jedna

Vodovodní baterie je součástí každé domácnosti. Pouští a zastavuje vodu. Určuje zda je teplá či studená a navíc skvěle doplňuje kuchyň a celkově interiér. Jenže, když se řekne vodovodní baterie, každý si představí jen tu umyvadlovou případně dřezovou baterii. Na trhu však existuje celá řada kategorií a druhů baterií, které mají rozličné funkce a plní rozdílné úlohy.

P340-600x600Základní dělení vodovodní baterie

Vodovodní baterie sprchová, umyvadlová, dřezová, vanová, podomítková či termostatická. To je krátký výčet toho, jak se dělí baterie. V nabídce se však můžete setkat i s pojmem bidetová vodovodní baterie. Ta však patří v našich končinách mezi exotické. Ne snad proto, že by nebyla k dostání, ale většina domácnosti nedisponuje bidetem.

K čemu slouží rozdílné baterie

U většiny vodovodních baterií napovídá samotný název. Není tedy těžké přijít na to, k čemu slouží. Umyvadlová baterie se hodí především do umyvadel v koupelně a na toaletách. Vanová baterie skvěle doplní design vaší vany. Specifickým zbožím jsou i sprchové baterie, které jsou primárně určeny do sprch. Dřezovou baterii budete hledat nejčastěji v kuchyni.

P336-600x600Zvláštním specifikem jsou termostatické baterie a podomítkové baterie. První zmiňovaná baterie, tedy termostatická baterie vám zajistí, že se během sprchování či koupání neopaříte. Baterie má v sobě zabudovanou pojistku a kontroluje tu správnou teplotu během mytí. Díky této funkci je nejoblíbenějších vodovodní baterií pro rodiny s malými dětmi.

Podomítková vodovodní baterie je hitem posledních let. Hodí se skvěle do designových prostor, kde chcete zazářit originálním interiérem. Baterie je z větší části skryta a ušetří vám tak spousty místa, které můžete využít ke sprchování. Jinak funguje na stejném principu jako klasické baterie. Je však velmi oblíbená právě díky nevšednímu vzhledu.