Vybavení chodby a předsíně – krásný vstup do domova?

I obyčejná chodba nebo předsíň může být útulným místem. V každém případě bychom měli tomutoprostoru zvýšenou pozornost, neboť se jedná o vstup do celého bytu a na prvním dojmu hodně záleží.

Důležité je skloubit praktičnost a funkčnost s hlediskem estetickým. Tak jako v ostatním interiéru je třeba dbát na přiměřenost, což znamená malý prostor nepřeplácat nejrůznějším nábytkem, ale ani neponechávat holé zdi.

Botníky

Do předsíně či chodby pochopitelně přicházíme z venku v botách, které si zde zouváme a vyměňujeme za pohodlnou domácí obuv. Jistě se nikomu nelíbí volně poházené boty, které celkový dojem z prostoru předsíně hyzdí. Na výběr jsou nejrůznější velké i malé moderní botníky do předsíně, které jsou zárukou pořádku v chodbě či předsíni. Svým tvarem a provedením nezaberou příliš místa a přitom se postarají o bezpečné a přehledné skladování bot celé rodiny. Pro vícečlennou rodinu jsou vhodné botníky s větším počtem úložných přihrádek.

Netradiční řešení botníků

Praktické jsou sedací botníky, které umožňují pohodlné obouvání a zouvání. Účelné jsou také

vyklápěcí botníky do předsíně a chodby, které nemají klasická dvířka, takže v malém prostoru nijak nepřekážejí. Kromě dřeva je k výrobě botníku používáno také lamino a další materiály.  Například kovové tyčky v dřevěném rámu působí vzdušně a umožňují snadnou údržbu.

Věšáky

Pochopitelně se v předsíni neobejdete bez věšáku. Věšáky do předsíně na kabáty a oblečení mají nejrůznější provedení. Oblíbené jsou například věšákové stěny, které mají i velké zrcadlo a v některých případech i skříňku na různé doplňky, jako jsou rukavice, čepice, kabelka apd. Zvolit ale můžete také jednoduchý stojací věšák, který pojme kabáty a bundy celé rodiny. Oblibě se těší také němý sluha určený na zavěšení saka či košile.