Vybíráme granule pro psy

V počtu psů, které si u nás domácnosti chovají jako domácí mazlíčky, patří Česko ne jedno z prvních míst v Evropě i na světě. Vysoký počet pejsků vyžaduje rovněž velký sortiment krmiva, jelikož zbytky od oběda nejsou tím nejvhodnějším krmením pro žádného psa. Krmivo pro psa by mělo splňovat vysoké nároky na výživu, být chutné a dobře stravitelné.

Jak krmit psa

Psi jsou svou přirozeností masožravci, ale v důsledku jejich postupné domestikace se přizpůsobili a základem jejich stravy se většinou staly granule pro psy. Granule jsou výhodným krmivem pro psy zejména proto, že se mohou skladovat po delší dobu. Jejich další předností je, že obsahují maso, takže pejskové nejsou o tuto stravu ošizeni. Na trhu je dnes pestrá paleta granulí, takže je někdy těžké vybrat ty pravé, které budou danému pejskovi vyhovovat. Psí granule mívají různé složení a jsou rozlišovány podle psích plemen věkových či váhových kategorií. Majitel by se rozhodně neměl řídit pouze cenou, protože některé nejlevnější druhy granulí neobsahují látky nezbytné pro vývin psa. Mohou mu tak ublížit tím, že způsobí alergie, poruchy zažívání, záněty uší, onemocnění kloubů a další choroby. Naopak správným krmivem lze nemocem předcházet.

Nabídka krmiva pro psy

Chcete-li svému pejskovi dopřát to nejlepší, nakupujte krmivo pro psy v zoo obchodu Fera24.cz. Zde najdete velice široký výběr psího krmiva, které je vysoce kvalitní a přitom za přijatelné ceny. Vybírat můžete z mnoha druhů granulí, konzerv či kapsiček pro psy a nechybí ani veterinární krmivo pro pejsky se zdravotními potížemi. Široká paleta zahrnuje krmiva pro všechna psí plemena, pro celé spektrum věkových skupin, ale i pohybových aktivit či dalších individuálních potřeb. Například krmivo bez obilovin a glukózy lze doporučit pro psy náchylné k alergiím.

Výběr podle obsahu

Hlavní složkou psích granulí by mělo být dehydrované maso či masová moučka. Granule obsahují i obiloviny, ovšem těch by mělo být co nejméně. Při nákupu sledujte nejen to, zda a kolik je v granulích obilovin, ale zda se jedná například o rýži apd. Další nezbytnou složkou jsou živočišné bílkoviny, které jsou pro psy stravitelnější než bílkoviny rostlinné. Velice důležité jsou i vitamíny, minerály a stopové prvky. V nabídce obchodu Fera24.cz najdete oblíbené psí krmivo Royal Canin, Chappi hovězí, kuřecí a zelenina.