Vztah mýtů zbavený

Časté očekávání ve vztahu, které jsou mnohdy nereálné bourají celkem kvalitní vztah. Nemluvě radách, které nám servírují naši nejbližší. To poté vede k pochybnostem zda on či ona je ten pravý protějšek.Asi největším mýtem nebo spíše tím nejnebezpečnějším mýtem, je ten o dokonalém vztahu. Přestože vám někdo bude tvrdit, že dokonalý pár na sobě nemusí pracovat a jejich vztah je rajskou zahradou na zemi, nevěřte mu. Na všem se musí pracovat. Vztah nemůže být krásný jen tak z ničeho. Stejně jako se staráte o květinu, kterou denně zaléváte, stejně tak musíte pečovat o vztah. Bez pořádné zálivky vám totiž krásný květ nevykvete.

Mýtus numero dvě je taky celkem známý. Určitě neuslyšíte poprvé rčení, že pokud se dva milují, vědí na co druhý myslí, jak se cítí, či co potřebuje. Blbost. Láska vám totiž nedá magickou moc poznání toho co si kdo myslí atd. Vše záleží na komunikaci. Pokud tomu druhému nic neřeknete a vše od vás leze jak z chlupaté deky, těžko bude vědět co asi chcete. Kvalitní vztah je o naslouchání, nikoliv vědět o tom druhém něco co sám neví.

 Skutečná láska k životu nic nepotřebuje. Vášeň jí spaluje po celou dobu. Vážně tomuto rčení někdo věří? Pokud jste milovníkem romantických filmu a románů, nejlépe z červené knihovny, tak si na toto tvrzení nenecháte sáhnout.Pleš Předem vám tedy přeji upřímnou soustrast. Pro ty co žijí na planetě zemi to nebude připadat jako reálná věc. Vášeň časem ochladne. Láska je chemická záležitost, která nemusí mít nekonečné trvání. To ovšem neznamená, že se vášeň ve vztahu udržet nedá. Opět je však zapotřebí pracovat na celém problému. Být hraví, toužit po dobrodružství a snažit se.

Poslední problém se bude týkat žárlivosti. Jakmile jednou v tomto přístavu zakotvíte, není vám pomoci. Žárlivost není důkazem skutečné lásky, ale jejím vrahem. Ten kdo žárlí je pouze nejistý sám sebou. Chybí mu sebevědomí a má potřebu, aby mu to neustále někdo vyvracel.

Nejhorší věcí však je, že tomu kdo trpí žárlivostí není pomoci. Může se z tohoto hrobu vykopat pouze sám. Nikdy totiž nenabídnete svému žárlivému protějšku tolik jistoty a lásky, aby se cítil v klidu a bezpečí. Žárlivost má totiž stoupající tendenci.