Yerba Maté a jeho účinky

Okuste posvátnost rostliny Cesmíny paraguajské, její blahodárné účinky využívali již jihoameričtí indiáni. Lístky Cesmíny paraguajské se suší, následně drtí a potom se z nich připravuje odvar nebo také čaj. Yerba Maté má plno posilujících vlastností, které náš organismus využije ku prospěchu.

4557044_1100-1100-truePopíjení maté se dá uskutečnit různými způsoby, ale my známe ten nejjednodušší. Nemusíte ho pít z kalabasy, když se dá udělat i pomocí nové techniky french press. Tato metoda je velmi jednoduchá, podobná klasickému vaření vody a zalití sypkého čaje do konvice.

Maté vám dodá energii

Možná vrtíte hlavou a nevěříte, že by maté bylo vhodné i pro vás, ale zkuste ho a uvidíte. Každý z nás je občas bez energie a potřebuje ji nějak zpět získat. Únava nás vyčerpává, jsme navíc i bez nálady, tím pádem podráždění a kopeme kolem sebe. Také máte tu vlastnost, že hravě zvládáte kazit pěkný den ostatním? Svůj den začněte s Yerba Maté a budete se zase usmívat a šířit kolem sebe pozitivní ladění.

Pracovní den proběhne v klidu, bez hádek a domů odejdete s čistou hlavou. Zapomněli jste si do práce zabalit svačinu? Yerba maté i zasytí. Mimo to obsahuje spoustu vítamínů, minerálů, stopových prvků, aminokyselin a antioxidantů. Za zmínku jistě stojí vitamíny A, C, B, minerály hořčík, mangan, fosfor, křemík, selen, železo, draslík a vápník, ale jsou tu i látky povzbuzující – kofein, theofylin a theobromin. Díky tomuto unikátnímu složení se dostává maté velké popularity.

Protipólem energie je navození spánku

Z dlouhodobého hlediska dokáže Yerba Maté nalézt klid i při poruchách spánku. Upravuje cykly spánku a podporuje bdění přes den. Pravidelné popíjení vede k tomu, že se budete cítit současně i mladší. Omlazující efekt je zřejmý a při několika měsíčním pití, vám pomůže zaktivovat látkovou výměnu. Určitě shodíte i pár kilogramů a vyplavíte z těla škodliviny.