Zahrajte si jednu z top her - Solitaire

Naši rodiče a vlastně i generace prarodičů si karetní hry obvykle spojovali hlavně s hazardem nebo pobytem v hospodě. Hraní o desetníky se ovšem postupně stalo přijímaným způsobem jistého „sportovního“ vyžití, který dovoloval zlepšování se v koníčku, aniž by se jednotlivec musel vůbec zvedat ze židle.

I v dnešních dnech jsou ještě mnohé balíčky hracích karet cítit kouřem z cigaret a mužným potem. V našich myslích si ale stále pevnější místo zabírá karetní hra jako kratochvíle na monitoru počítače. A asi nejslavnějším kouskem v této oblasti je Solitaire z Windows.

microsoft-solitaire-collection_LUž to, že hra Solitaire zaznamenala obrovský úspěch a oblíbenost právě zde naznačuje za prvé to, že pravidla nepatří k nejtěžším a zároveň díky jejich snadné srozumitelnosti rozhodně netrpí hráčská vášeň. Solitaire hlavně patří mezi těch několik karetních her, které člověka velmi rychle chytnou…a pak už nepustí.

Základní úkol hráče je vlastní jednoduchý: všech padesát dva karet z hracího balíčku je potřeba rozdělit do čtyř hromádek, ve kterých postupují od nejmenších po nejvyšší.

Od začátku partie disponuje hráč sedmi hromádkami, které má rozložené před sebou (obsahují jednu až sedm karet) a všechny ostatní leží v základním balíku. Pokud se k tomuto balíku chcete dostat, musíte nejdříve zpracovat ty, které máte před sebou.

Vždycky musíte postupovat tak, že karty v balících, které teprve vznikají, řadíte sestupně podle jejich velikosti a navíc tak, abychom postupně střídali jejich barvy.

Během toho sbíráme body podle toho, jak se který krok našeho počínání zrovna povedl. Nejvíce bodů získáte samozřejmě tehdy, pokud všechny kroky splníte v co nejkratším čase. Když úspěšně karty rozdělíte, dostáváte bonus za každou využitou kartu. Pamatujte ale na to, že za každé překlopení balíčku se vám od výsledku odečte celých sto bodů!

V závěru tohoto popisu dodejme zajímavý fakt. Může se totiž zdát, že karetní hry na počítači představují jen okrajovou sféru zábavy. Ale pravý opak je pravdou. Jen v Americe lze narazit na více jak osm milionů lidí, kteří právě Solitaire hrají pravidelně denně. Pak se nelze divit statistice toho, že právě karetní počítačové hry jsou nejrozšířenější formou počítačových her.