Zápach úst nemusí pocházet jen ze špatné ústní hygieny.

Čistit si zuby dvakrát denně by měl být standard. Správná ústní hygiena je lékem na zápach z úst. Jenže ne pokaždé za zápach z úst mohou špatně vyčištěné zuby či nedostatečná péče o ně. Mnohdy to jsou totiž překvapivé důvody, které mohou za zápach z vašich úst.

Pokud si myslíte, že dobře pečujete o svůj chrup a přesto vám zapáchá z úst, měli byste se soustředit na celé tělo. Je totiž dost možné, že trpíte nemocí a tímto způsobem se vám to tělo snaží říct. Zápach z úst totiž může souviset s řadou nemocí, které nejsou na první pohled vidět. Jednou z takových je například cukrovka nebo některé druhy rakoviny. Právě páchnoucí dech, by mohl v budoucnu pomoci k diagnostikování některých nemocí, které se hůře objevují.

Další možností, proč se nemůžete zbavit smradlavého dechu, je vynechání snídaně. Pokud jste dalším uspěchaným pracovníkem, který si ráno napije kávy a už letí do práce, tak právě vás se může týkat tento problém. Vynechání snídaně, totiž způsobuje menší tvorbu slin a díky tomu vznikají bakterie, které mohou za zápach z úst. Snídaně je tedy povinností ke svěžímu dechu.teeth-brushing-260x300

Za nevábný dech, mohou taky některé léky. Jestliže užíváte antidepresiva, diuretika či antihistaminika, možná jste právě odhalili příčinu zápachu z úst. Tyto léky totiž vysušují sliznici v ústech a zabraňují správné produkci slin. Dostatek slin, totiž působí dezinfekčně a zabraňuje tvorbě bakterií, které mohou za nezdravý dech. Při užívání těchto léku zvyšte pitný režim, který by měl potlačit nedostatek slin.

Zápach z úst je nepříjemný obzvláště pokud se chystáte k dámské návštěvě. Správná ústní hygiena zabraňuje zápachů z úst, ale někdy to není dostatečné. V takovém případě využívejte i zubní nitě a ústní vody, které zničí více bakterií v ústech. Jestliže nepomohou ani uvedené důvody zápachu z úst či poctivá ústní hygiena, měli byste navštívit doktora, který se vám může podívat na zoubek.