Závislost na PC hrách

Na světě existuje na tisíc počítačových her. Některé jsou špatné, některé normální, některé skvělé. Najdou se ovšem i takové hry, které mají nálepku „Vysoce návykové“. Jaké to jsou hry, si povíme dnes.

World of Warcraft má pod svým křídlem na devět miliónů registrací. Fantasy svět s virtuální realitou nabízí skvělé zážitky a ojedinělé momenty pro každého nerda či milovníka počítačových her. Díky tomu, že se zde můžete účastnit velkých bitev, randit nebo si zde najít nové přátelé je tato hra velmi populární. Nicméně všechno něco stojí a zábava u téhle hry a čas strávený jejím hraním vás něco bude stát. Můžete se na ní stát závislý, sedět u ní dlouhé hodiny, mít psychické poruchy, přestat vnímat realitu a ztratit veškerý kontakt s okolním světem. Stále se vám chce hrát? Pokud ano, nabídneme vám předchůdce již zmíněné hry.

Doom

Další hra, které si získala milióny hráčů na celém světě a kde se možná poprvé začalo uvažovat o možnosti závislosti na hrách, je hra EverQuest. Ta si získala srdce světa již v roce 1999, dlouhou dobu před World of Warcraft. Všem těmto hrám výborně konkuruje DOOM.
Online hra pro více hráčů zapříčinila v roce 1993 absolutní boom v počítačových hrách. Zabíjení příšer, tajemno, napjaté chvíle a parta přátel. Hra si udržuje svojí popularitu dodnes a to i přesto, že je na světě mnohem více hezčích her. Závislost je zkrátka závislost. Když, se řekne Tetris, každý si jistě představí zabité hodiny strávené ve škole hraním Tetrisu, případně v práci a ještě v lepším případě na záchodě. Barevné bloky různých tvarů padají dolů a vy je musíte poskládat co nejblíže k sobě, aby se vám daný řádek vymazal. Droga jménem Tetris spatřila světlo světa v roce 1984, a i když na světě existuje mnoho alternativ, žádná z nich nemá takové pole fanoušků. Závislost na barevných kostkách zkrátka vede a je to jedna z dalších her, které ovlivňují milióny lidských životů.